EÜ’de dijitalleşmede yeni adım: “Ege Mobil Bilgi Sistemi”

EÜ’de dijitalleşmede yeni adım: “Ege Mobil Bilgi Sistemi”

ABONE OL
30/10/2022 11:20
EÜ’de dijitalleşmede yeni adım: “Ege Mobil Bilgi Sistemi”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 Ege’de hayatı kolaylaştıran dijital uygulamalara yenisi eklendi

 

*Rektör Prof. Dr. Budak, “Öğrenci Bilgi Yönetim Sistemi  ile entegre olan sistemimizde öğrencilerimiz buradaki bilgilerine ulaşabiliyorlar. Ders müfredatları, notlar, ders ve sınav programları, devamsızlık durumları, transkriptler ve harç bilgileri de sistem üzerinden öğrencilerin erişimine açık”

 

*Sistem üzerine kayıtlı bir de panik butonu olduğunu söyleyen Prof. Dr. Budak, “Acil durumlarda kullanıcılar, mobil uygulamasından Panik butonuna basması ile Güvenlik Şube Müdürlüğümüze bildirim yapılarak bulundukları lokasyon bilgisi geçici süreyle paylaşılıyor. Böylece çalışanlarımızın ve öğrencilerimizin kampüs içerisindeki güvenliği sağlanıyor” dedi.

 

 Yeni dönemde dijitalleşme çalışmalarına hız veren Ege Üniversitesi, bu alanda yeni uygulamaları hayata geçirmeye devam ediyor. Pek çok dijital uygulamayla hem öğrencilere hem de çalışanlara işlemlerde hız ve kolaylık tanıyan hizmetler sunan Ege Üniversitesi, şimdi de “Ege Mobil Bilgi Sistemi”ni paydaşların kullanımına açtı.

 

Hayata geçirilen Mobil Bilgi Sistemi’nin çok yönlü bir uygulama olduğunu dile getiren Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “ Üniversitemize, dijitalleşme çalışmalarımız kapsamında kazandırdığımız ‘Mobil Bilgi Sistemi’ hem üst yönetime hem birim yöneticilerimize hem akademisyenlerimize hem de öğrencilerimize yönelik pek çok anlık hizmeti içinde barındırıyor. Sistem, hem Android hem de IOS cihazlar üzerinden kullanılabiliyor. Çoklu dil seçeneği ile uluslararası öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin de kolaylıkla kullanımı sağlanıyor. Çok yönlü bir sistem. Genel olarak üniversitemizle ilgili duyurulara, akademik takvime, akademik birimlere ve yemekhane hizmetlerine tek sistem üzerinden ulaşılabiliyor. Sistemin ayrıca akademisyenlere ve öğrencilere tanıdığı kolaylıklar da mevcut” diye konuştu.

 

“İşlemlerin tek bir sistem üzerinden yürütülmesi zaman kazandırıyor”

Mobil Bilgi Sisteminin üniversite üst yönetimi, birim yöneticileri ve akademisyenler açısından sağladığı olanakları anlatan Prof. Dr. Budak, “ Üst yönetim ve birim yöneticileri, sistem üzerinden üniversitenin kayıtlanma durumunu, ders kayıtlanma istatistiklerini, öğrenci durum istatistiklerini ve not giriş durumlarını görebiliyorlar. Ders veren öğretim elemanlarımız da öğrenci bilgilerini, not çizelgelerini ders ve sınav programlarını uygulama üzerinden takip edebiliyor. Not girişi başlangıç ve bitiş tarihleri, ders kayıtlanma başlangıç ve bitiş tarihleri öğretim üyelerine bildirim olarak gidiyor. Tüm bu işlemlerin tek bir sistem üzerinden yürütülmesi zaman açısından büyük kolaylık sağlıyor” dedi.

 

Sistemin öğrencilere de büyük kolaylıklar sunduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Budak, “Öğrenci Bilgi Yönetim Sistemi (EBYS)  ile entegre olan sistemimizde öğrencilerimiz buradaki bilgilerine ulaşabiliyorlar. Ders müfredatları, notlar, ders ve sınav programları, devamsızlık durumları, transkriptler ve harç bilgileri de sistem üzerinden öğrencilerin erişimine açık. Sistem üzerinden gönderilen tüm bildirimler, öğrencilerin cep telefonu veya tablet bilgisayarlarına ücretsiz olarak gönderiliyor. Bu bildirimler sayesinde vize, final ve bütünleme notları, danışman ders kayıtlanma onayı, üst yönetici ve yöneticilerin, öğretim üyelerine ve öğrencilere duyuru mahiyetinde gönderdiği mesajlar anında öğrencilere ulaşıyor” dedi.

 

Panik butonu ile güvenli kampüs

Sistem üzerine kayıtlı bir de panik butonu olduğunu söyleyen Prof. Dr. Budak, “Panik Butonu, kullanıcının kampüs içerisinde tehlikeli bir durum ile karşılaştığında kullanması gereken bir acil durum uygulaması. Acil durumlarda kullanıcılar, mobil uygulamasından Panik butonuna basması ile Güvenlik Şube Müdürlüğümüze bildirim yapılarak bulundukları lokasyon bilgisi geçici süreyle paylaşılıyor. Böylece çalışanlarımızın ve öğrencilerimizin kampüs içerisindeki güvenliği sağlanıyor. Bu tür hayatı kolaylaştıran ve zaman tasarrufu sağlayan uygulamaları dijitalleşme çalışmalarımız kapsamında üniversitemize kazandırmayı sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.