Huawei sürdürülebilir bir ekosistem için iş ortaklarıyla birlikte büyüyor
  • Bilgi Uzman
  • Teknoloji
  • Huawei sürdürülebilir bir ekosistem için iş ortaklarıyla birlikte büyüyor

Huawei sürdürülebilir bir ekosistem için iş ortaklarıyla birlikte büyüyor

ABONE OL
03/11/2022 17:00
Huawei sürdürülebilir bir ekosistem için iş ortaklarıyla birlikte büyüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Huawei Türkiye İş Ortakları Konferansı, 3 Kasım’da İstanbul’da gerçekleştirildi. Huawei yöneticileri, bugüne kadar sağladıkları katkılar için iş ortaklarına teşekkür ederken, yeşil enerji ve bulut servisleri alanında artan yeni iş fırsatlarına da vurgu yaptılar. 

 

Huawei, 3 Kasım’da İstanbul Crown Plaza’da düzenlenen Huawei Türkiye İş Ortakları Konferansı’nda, birçok alanda birlikte çalıştığı şirketlerin temsilcileriyle bir araya geldi. Konferans; ‘Güvenlik, Ekosistem, Bütünlük ve Dijitalleşme’ temasıyla gerçekleştirildi. Etkinliğe, 60’tan fazla üst düzey yöneticinin de dahil olduğu yaklaşık 200 firma temsilcisi katıldı. 

 

Genç yeteneklere 40 milyon TL yatırım 

Huawei konferans esnasında, ‘Huawei Türkiye Bilişim Servis Akademisi’ projesinin de lansmanını gerçekleştirdi. Huawei yetkilileri bu proje dahilinde, önümüzdeki beş yılda 40 milyon TL’lik yatırımla, 10 bin genç yeteneğin, Türkiye bilişim ekosistemine kazandırılacağını açıkladı. 

 

Konferansın açılışında söz alan Huawei Küresel Satın Alma Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Lu Baoqiang, şunları söyledi; “İş ortaklarımızla birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz. Türkiye, Huawei için en önemli ülkelerden biri konumundadır. Son 20 yıldır Türkiye bilişim endüstrisi ekosisteminde aktif olarak yer alıyoruz. Geleceğe baktığımızda, dijital dönüşümün yeni bir aşamaya geçerek, farklı endüstriler için yeni fırsatları da beraberinde getirdiğini görüyoruz. Huawei, en iyi bağlantı teknolojilerini sunarak, müşterilerinin tüm bu fırsatlardan faydalanmasına yardımcı olmaya devam edecek. Türkiye'nin bilişim endüstrisini, birlikte ileriye taşıyacağız.  

 

Huawei Türkiye Genel Müdürü Lijing ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Şirketimizin 2021 performansına baktığımızda, 99,9 milyar dolarlık kazanç ve 22,7 milyar dolarlık Ar-Ge yatırımı ile hedeflerimize ulaştığımızı görüyoruz. Türkiye’deki yeni ve konvansiyonel iş alanlarımızda da büyümeyi sürdürüyoruz. Huawei'in başarısı, sadece Huawei çalışanlarının çabalarına değil, aynı zamanda tüm Huawei iş ortaklarının desteğine de bağlıdır. Türkiye’de, 20 yıldır faaliyet gösteriyoruz. İş ortaklarımızla birlikte, Türkiye'nin iletişim altyapısının inşa edilmesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

 

Huawei Türkiye’nin 20 yılı, satın alma stratejisi ve finansal dijitalleşme gibi başlıklarda sunumların yapıldığı yarım günlük etkinliğin sonunda, başarılı tedarikçilere ödülleri takdim edildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.