Konak Kent Konseyi Kadın Meclisi Olağan Seçimli Genel Kurulu Gerçekleştirildi
  • Bilgi Uzman
  • Gündem
  • Konak Kent Konseyi Kadın Meclisi Olağan Seçimli Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Konak Kent Konseyi Kadın Meclisi Olağan Seçimli Genel Kurulu Gerçekleştirildi

ABONE OL
03/11/2022 17:20
Konak Kent Konseyi Kadın Meclisi Olağan Seçimli Genel Kurulu Gerçekleştirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Konak Kent konseyi Kadın Meclisi Olağan Seçimli Genel Kurulu Türkan Saylan Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

 

Toplantıya Konak Belediye Başkanı Mimar Sayın Abdül Batur, Konak Kent Konseyi Başkanı ve Ege Kent Konseyleri Birliği Başkanı Hamit Mumcu, Konak Belediyesi Meclis Üyeleri, Konak Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri ve Meclis Başkanları ile Dernek, Vakıf, Sendika, Oda temsilcilerinin adayları yoğun bir katılım sağladı.

 

Açılış Konuşmaların söz alan Konak Belediye Başkanı Mimar Sayın Abdül Batur; Konak Kent Konseyi’nin Yönetmelik ve Yönergelere en uygun şekilde çalıştığı, Ülke gündemi ve Konak’ın gündemini yakından takip ettiklerini, toplumsal konularda duyarlı olduğunu, Türkiye’deki en aktif Kent Konseylerinden biri olduğunu bu sebeple Konak Kent Konseyi Başkanı Hamit Mumcu ve ekibini tebrik ettiği ifade etti. Ayrıca Kadın Meclisimizin çalışmaları için Kadın Meclisine teşekkürlerini sundu.  Başkan Batur; En kısa zamanda İstanbul Sözleşmesinin yeniden uygulamaya konulacağı günlerin yakın olduğunun altını çizdi. Önceki dönemde emek ve katkı sunan Konak Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sayın Avukat Aydan Ersezen ve Yürütme Kurulu Üyelerine Plaketlerini sundu. Genel Kurula başarılar diledi.   

 

Konak Kent Konseyi Başkanı ve Ege Kent Konseyleri Birliği Başkanı Sayın Hamit Mumcu;  Bugün ülkemizde yaşanan her alandaki hak ihlallerinden en büyük payı alan hiç şüphesiz ki kadınlardır. Ancak son yıllarda görüyoruz ki kadınların verdiği mücadele Türkiye’de verilen bütün hak mücadelelerinin önünde yerini almıştır. İran'da Mahsa Amini'nin katledilmesiyle başlayan toplumsal hareket de göstermiştir ki kadın mücadelesinin basıncı önünde hiç bir diktatörlük yönetimi duramaz. Kadın meclisimiz de aynı sorumlulukla öncü misyonunu gerek konsey içinde gerekse kitle örgütleri düzeyinde yürütmekten geri durmamıştır. Bu sorumluluğun bilinciyle bir araya gelen siz değerli bileşenlerimizi saygıyla selamlıyor, genel kurumumuzun ülkemize umut olmasını dileyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Konak Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Avukat Sayın Aydan Ersezen; Kadın Meclisi çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kadın Hakkı’nın yaşam hakkı olduğunu, mücadele de hep var olduklarını bu sebeple Konak Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak KADIN, YAŞAM, ÖZGÜRLÜK Şiarıyla görev yaptıklarını; Kadın Cinayetleri, Kadına Şiddet, Aile içi Şiddet ve Çocuk İstismarı, Kadın Sağlığı, Kadın Hakları olmak üzere hemen her konuda bileşenlerimizle birlikte ve çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde çalışmalar yaptıklarını vurguladı. Ersezen; Kurumların kalıcı, kişi ve görevlerin geçici olduğunu ve bu yüzden tekrardan aday olmayacağını belirtti.

 

Yapılan seçimde Kadın Meclisi Başkanlığına Ayşe Özlükaya Gül ve Seher Yalçın aday oldu yapılan seçimde Ayşe Özlükaya Gül 31, Seher Yalçın 19 Oy alarak Kadın Meclisi Başkanlığını Ayşe Özlükaya Gül seçildi. Yürütme Kurulu Üyeleri için yapılan seçimde Yürütmeye; Aycan Karakuş, Mihriban Artıktay, Ezgi Kayaalp, Nesrin Doğan, İrem Nur Yavaş ve Gülşen Temel seçildi.   

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.